Komplexní údržba zahrad

Rekonstrukce historické zahrady.

Zahrady na klíč

Zajistíme vše od projektu přes realizaci až po údržbu.

Jezírka

Potěšení z vodní zahrady.

Závlahové systémy

Šetří Váš čas i peníze.

Kámen v zahradě

Kamenné skalky, suché zídky, dlažby, šlapáky, cestičky...

Koupací jezírka

Koupaní ve vlastní zahradě v průzračné vodě bez chemické úpravy.

Zahradní architektura

Návrh a projekce soukromých zahrad, veřejné i firemní zeleně.

Zahradní jezírka
„krása a relaxace v jednom”

Jezírka a vodní prvky mají dlouhou tradici a byly vždy nedílnou součástí historických zahrad a parků. Voda v pohybu dodává prostoru další rozměr, zpříjemní mikroklima a oživí zahradní kompozici. Využití vodních ploch by mělo vždy korespondovat s celkovou koncepcí zahrady. Na soukromých zahradách se dnes setkáváme jednak s okrasnými jezírky zaměřenými na chov okrasných ryb nebo pěstování vodních rostlin a s jezírky koupacími (biobazény).

Koupací jezírka - co je a jak funguje koupací jezírko?

jezirka 1 002Biobazén je umělou stavbou zahradní a krajinné architektury, která plní funkci jak rekreační ke koupání, tak i estetickou jako součást zahrady či veřejných ploch. Je to bazén, ve kterém má koupání přírodní charakter. Biobazén poskytuje zcela odlišnou kvalitu vody ve srovnání s klasickým bazénem. Je určitým návratem ke koupání v přírodě. Důležitou vlastností je také přirozená vůně vody.

Kvalita (čistota) vody v biobazénech stojí na čtyřech pilířích:

  1. Činnost mikroorganizmů - vytvářejících kolonie na povrchu substrátů v regenerační zóně
  2. Činnost zooplanktonu - zajišťuje primární biologickou redukci řas
  3. Mikro a makrovegetace – udržuje nízkou hladinu živin a minerálů v systému
  4. Fyzikální filtrace - pomocí nuceného oběhu vody odstraňuje ze systému přirozený spad organických a mechanických nečistot

Proč si pořídit koupací jezírko?

Přírodníplavecká a koupací jezírka zaznamenala v posledních letech velký rozmach. Jejich hlavní předností je možnost koupaní a plavání ve vlastní zahradě, získání výhod zahradního rybníčku, možnosti posezení, pobytu v blízkosti jezírka, celoroční atraktivita a možnosti využití(koupání, bruslení,. .), nechemická úprava vody, vytvoření libovolného tvaru či vzhledu jezírka dle vlastních představ ve spoluprácí s projektantem.

Jaký použít materiál?

jezirka 1 005Nejrozšířenějším materiálem na stavbu jezírka, ať okrasného či koupacího je dnes folie. Umožňuje tvarovat jezírko dle představ. Betonová jezírka jsou dnes již na ústupu, často ale dochází k předělání starého betonového jezírka na foliové. Betonový korpus se použije či upraví, potáhneme jej folií a můžeme ho použít jako koupací část jezírka, k němuž se přidělá adekvátní část regenerační. V té dochází ke kořenové filtraci vody. Čistá foliová jezírka nám dovolují větší splynutí s přírodou a přirozenější přechod mezi pobřežní zónou a zahradou.

Kontaktujte nás...
1. Konzultace je zdarma

Přeměníme Váš sen ve skutečnost. Zrealizujeme jezírko všech velikostí. Za použití nejmodernějších materiálů a technologií vybudujeme: okrasné jezírko, tůňku, potok, vodopád, koupací jezírko, biobazén, fontánu a mnoho dalšího dle Vašeho přání.